Od autora

Fotografia to moja pasja

Zainteresowania na co dzień uzupełniają nasze powszechne życie. Praca, rodzina czy nawet zwykłe obowiązki wprowadzają nas najczęściej w  rutynę, dlatego posiadanie jakiegoś hobby, daje nam możliwość oderwania się od codziennej szarej rzeczywistości.

Taką pasją, która nie tylko jest wspaniałym zajęciem, ale pozwala też w niezwykły sposób uchwycić ciekawe chwile czy nawet setne setnych chwil, jest fotografia. Fakt, że nie należy do najtańszych hobby, jednak właściwie każde zainteresowania wiążą się ze sporymi wydatkami. Robienie zdjęć, jest jednak zajęciem, które można wykonywać w każdej wolnej chwili, bowiem zawsze jest coś ciekawego do uchwycenia, gra kolorów na niebie, całująca się para na przystanku czy małe dziecko skaczące w kałuży.

Do tego dzisiejsza technologia daje tyle ciekawych i niewyczerpanych możliwości, filtry, nakładanie zdjęć na siebie, zabawa z ostrością czy z czułością. Wszystko po to, byśmy mogli zgłębiać nasze doznania, uchwycić interesujące nas momenty i cieszyć się nimi bardzo długo. W fotografii nic nie jest jednostajne i nasze hobby nie może też nam się szybko znudzić, możemy fotografować bowiem wszystko, na co mamy ochotę, ludzi, przyrodę, zwierzęta, aurę, zjawiska atmosferyczne, a do tego wciąż poznawać nowe możliwości. Trzymanie aparatu w ręce  i czekanie czasem kilka godzin na jakiś jeden z konkretnych momentów, jest tak podniecające, tak ekscytujące, że prawdziwy fotograf – amator, potrafi spędzić tak cały dzień, nawet jeśli z takiego dnia powstaje tylko kilka dobrych ujęć.

Dzisiejsza fotografia jest o wiele prostsza, aparaty cyfrowe, możliwość szybkiego zobaczenia zdjęć, kiedyś, kiedy jeszcze funkcjonowały klisze, a część hobbystów miała dodatkowo swoje ciemnie w domach, to pasja fotografowania miała w sobie dodatkowo coś z kunsztu, mistycyzmu i niepowtarzalnego uroku. Jednak mimo dość zaawansowanej technologii, wciąż można uzyskiwać piękne zdjęcia, nie tylko kolorowe, ale także w sepii, czy w czarno – białych oprawach, albo rozmazane w części, chwytające emocje, doznania i ludzkie odczucia.


Uwaga !
Uwaga wszystkie fotografie są mojego autorstwa i zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii na stronie sa własnoscia jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez zgody właściciela  w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Skomentuj, opisz sprawę którą chcesz mnie zainteresować  lub napisz na czym polega błąd na stronie, który zgłaszasz.

Witam na moim fotoblogu!
Nazywam się Stefan Woronko. Fotografia tak jak muzyka jest moim życiowym hobby. Pasjonuje się nią od dziecinnych lat. Już jako chłopieć marzyłem robić zdjęcia. Pierwszy aparat fotograficzny marki Fed otrzymałem od rodziców gdy miałem 12 lat. Od tego czasu nie rozstaję się z aparatem. Jestem uczniem znanego bialostockiego artysty fotografika Henryka Rogozińskiego. Moje fotografie może nie są "najwyższych lotów" ale mam do nich wielki sentyment. Zapraszam do oglądania.


  •  ZAPROJEKTOWAŁEM TEN PORTAL
  • (ale nie prowadzę)
  • portal babciaidziadek.strefa.pl

 
WZORUJE SIĘ

  • fotostefan.strefa.pl
  •  PROWADZĘ TĘ STRONĘ
  • fotostefan.strefa.pl

 
KORZYSTAM Z DOŚWIADCZEŃ

strona internetowa PAF

fotografia dla ciekawych

 
 POLECAM STRONĘ


portal babciaidziadek.strefa.pl